Metropolis SW - Smoky Quartz Satin

Tretia generácia Peugeotu Metropolis prináša prémiové dielenské spracovanie a typický dizajn s DNA značky Peugeot, ktorým vstupuje do tretej dekády 21. storočia s leviou silou.

Verzia SW ponúka nastaviteľné plynové tlmiče špeciálne vyvinuté v spolupráci s firmou Paioli, integrovaný zadný úložný priestor s pohodlnou opierkou spolujazdca, ručné lakovanie a plnú nálož technických vychytávok. Medzi nimi bezklíčkové zapaľovanie, denné LED svietenie, nastaviteľný systém kontroly trakcie TCS, automatické rozblikanie výstražných svetiel pri prudkom brzdení, funkciu samostatného státia vďaka elektronickej aretácii predných kolies, elektronickú parkovaciu brzdu alebo prehľadný infotainment palubného počítača so systémom i-Connect.

Cena s DPH
9 799 €
Spotreba
3,9 l/100 km
Prevádzková hmotnosť
280 kg
Výkon
26,2 kW pri 7 250 ot./min.
Přehled dealerů
Parametry Detailní popis Související produkty
Objem
399 ccm
Výška
1 450 mm
Výška sedla
780 mm
Chladenie
Kapalinou
Dĺžka
2 210 mm
Emisná norma
Euro 5
Krútiaci moment
38,1 Nm pri 5 750 ot./min.
Maximálna rýchlosť
135 km/h
Objem palivovej nádrže
13 litrov
Palivový systém
Elektronické vstrekovanie
Prevádzková hmotnosť
280 kg
Predná brzda
Kotúčová dvojitá, Ø230 mm
Predná vidlica
Hydraulický mono tlmič
Predné koleso
Michelin CityGrip 110/70-13
Rázvor
1 500 mm
Šírka
775 mm
Spotreba
3,9 l/100 km
Zadná brzda
Kotúčová, Ø240 mm
Zadné koleso
Michelin CityGrip 140/70-14
Zadný tlmič
Nastaviteľný dvojitý hydraulický tlmič
Výkon
26,2 kW pri 7 250 ot./min.
Brzdný systém
ABS+SBC

Tretia generácia vlajkovej lode tradičného francúzskeho výrobcu Peugeot Motocycles je konečne tu! Nový Metropolis bol rovnako ako jeho predchodcovia vyvinutý a vyrobený v historickej továrni v Mandeure, čo značke zaisťuje maximálnu kontrolu nad kvalitou výroby. Na tú bol pri vývoji daný rovnako veľký dôraz ako na do detailu dotiahnutý dizajn, ktorý Metropolis spája s aktuálnym dizajnovým tónom automobilov Pegueot. Ostré, ale pritom elegantné línie, nezameniteľná silueta a srdce leva sú viditeľné v každom detaile.

Technológie a vývoj silnej značky Peugeot sa prejavil aj vo výbave, ktorá zahŕňa bezkľúčové zapaľovanie, denné LED svietenie, nastaviteľný systém kontroly trakcie TCS s tromi režimami, automatické rozblikanie výstražných svetiel pri prudkom brzdení, funkciu samostatného státie vďaka elektronickej aretácií predných kolies, elektronickú parkovaciu brzdu alebo prehľadný infotainment palubného počítača, ktorý je v réžií systému i-Connect. Ten užívateľovi ponúka farebný 5 palcový TFT displej s možnosťou prepojenia s mobilným telefónom a GPS navigácie.

Po technickej stránke tu máme špeciálne vyvinutý motor Peugeot PowerMotion 400i s výkonom 26,2 kW a maximálnym krútiacim momentom 38,1 Nm, ktorý nastupuje už pri 5 750 otáčkach za minútu. Vďaka tomu je jazdný prejav Metropolis veľmi dynamický. Výkon pomáhajú krotiť spoľahlivé kotúčové brzdy s kombinovaným systémom ABS a SBC a samozrejme tiež starostlivo odladený podvozok s premysleným systémom zavesenia predných kolies, ktorý vás bezpečne prevedie ktorúkoľvek cestou. Motor spĺňa aktuálne platnou emisnú normu Euro 5.

Metropolis poteší aj svojou praktickosťou. Ponúka veľký, elektronicky otvárateľný kufor za priestranným sedadlom spolujazdca, na ktorého veko môže primontovať nosič kufra. Ďalší úložný priestor je pod sedlom, kam sa zmestí jedna prilba alebo menšiu batožinu. Pre prevoz väčších nákladov či tašiek je tu rovná podlaha a nezabudlo sa ani na integrovaný háčik do stredového panelu, v ktorom nájdeme skrinku pre odloženie dokladov či rukavíc. Vedľa riadidiel nájdeme odkladací priestor s integrovanou 12V USB zásuvkou. Ochranu proti vetru zaisťuje polohovateľný plexi štít, komfortné sedenie jazdcom všetkých výšok zase polohovateľná bedrová opierka vodiča a na spolujazdca čaká veľmi priestranné sedadlo s masívnymi bočnými držadlami a výklopnými plošinami na nohy.

Trojkolka stáva zaujímavou alternatívou pre riešenie každodennej mobility. Svojimi rozmermi zodpovedá bežným väčším skútrom s objemom 125 ccm, ktoré však deklasuje svojím výkonom, pohodlím a predovšetkým bezpečím. Metropolis otvára úplne nové vodičské zážitky!

Souhlasím

K ukládání nastavení, měření návštěvnosti a správnému fungování webu využíváme soubory cookies. Souhlasíte s jejich užíváním? Více informací