Zveřjeněno

PEUGEOT PREDSTAVIL NOVÝ METROPOLIS

Dňa 8.9.2020 prebehlo oficiálne predstavenie tretej generácie Peugeotu Metropolis, prémiového trojkolesového skútra kompletne zhotovenom v historickej továrni v Mandeure. Výkonný, bezpečný, pripojený, Metropolis prináša svieži vietor do segmentu prémiových skútrov.

Inžinieri v Peugeot Motocycles dostali za úlohu omladiť svoju vlajkovú loď, urobiť ju opäť atratívnu pre tretiu dekádu 21. storočia a prejsť dizajn skútrov s aktuálnym dizajnérskym jazykom automobilov Peugeot. Teraz, pred koncom roka 2020, môžeme vidieť výsledok ich práce. Z Mandeure vychádza jedna z technologicky najpokročilejších trojkoliek na súčasnom trhu. 100% francúzsky motor spĺňajúci normu Euro 5 je výsledkom vyše 120 rokov trvajúcej tradície značky rovnako ako moderná konektivita.

Na prvý pohľad sú najviac viditeľné vizuálne zmeny na kapotáži. Ostré, ale pritom stále elegantné línie nastavujú novú latku dizajnu v tomto segmente. Mierne zvráštené siluetý odráža zvieracieho ambasádora značky - leva pripraveného k útoku. Tieto línie dodávajú novému METROPOLISU športový charakter, ktorý podčiarkujú veľmi podarené LED svetlá s funkciou denného svietenia. Predovšetkým na prednej maske, veľmi efektne rámujú tmavú mriežku a navodzujú dojem vycerených levích tesákov. Podobný dizajnový štýl nájdete aj u nového Peugeotu 508. Odraz automobilov nájdeme aj na prístrojovej doske, ktorá je rovnako ako tá pri modeli Pulsion v štýle Peugeotu 308 s obráteným chodom ručičiek otáčkomera. Medzi analógovými ukazovateľmi nájdeme farebný 5 palcový TFT displej so systémom i-Connect.

Peugeot sa zameral aj na bezpečnosť, počnúc pokročilým kombinovaným brzdovým systémom ABS + SBC s funkciou rozblikania výstražných svetiel pri prudkom brzdení. Samozrejmosťou sú tiež tri režimy kontroly trakcie, ktoré poznáme už z predchádzajúcej generácie. Bezpečným tranzitov zákrut napomáha tiež do detailu premyslené zavesenie predných kolies, ktoré ponúka maximálnu priľnavosť kvalitného obutia Michelin.

Zásahy inžinierov sa dotkli tiež motora, ktorý teraz nesie označenie 400i LFE (Low Friction Engine). Už samotný názov napovedá, že došlo k výraznému zníženiu trenia. Samozrejmosťou je splnenie emisnej normy Euro 5. Aj napriek tvrdým emisným normám nedošlo k žiadnemu úbytku výkonu. So svojimi 36 koni pri 7 250 otáčkach a 38 Nm pri 5 750 otáčkach zostáva táto pohonná jednotka tým najvýkonnejším, čo si v tomto objeme môžete kúpiť. Spotreba sa pritom stále drží ľahko pod 4 litre na 100 km. S väčšou nádržou o objeme 13,5 litra sa dojazd pohybuje nad 300 km. Vďaka špeciálnym úchytom motoru netrpí Metropolis na vibrácie a ponúka veľmi komfortné jazdné zážitok.

Predchádzajúca verzia ponúkala pomerne malý úložný priestor pod sedadlom. Nová verzia má tento priestor citeľne väčší a neprišla ani o veľkorysý druhý úložný priestor za sedadlom spolujazdca. Veľmi praktická je tiež rovná podlaha pre prevoz väčšiu miestnosť, skrinka pred kolenami na odloženie drobností alebo malá schránka na telefón vybavená 12V USB zásuvkou.

Metropolis bude na slovenskom trhu ponúkaný vo verzii Allure, a to v metalických farbách Snow White, Midnight Blue, Amazonite Satin Blue a matné Siderale Mat Black. Budúci rok príde do predaja aj športovú variácie, predtým známa ako RS. Prevedenie Allure bude do konca roku 2020 ponúkané za 8.480 EUR vr. DPH a dostupnosť nového modelu je od začiatku októbra.

Technické údaje nájdete v detaile jednotlivých modelov na tejto stránke.

 

Zveřjeněno

DJANGO 125I RED V NOVÉM VIDEU

Na našem YouTube kanále přibylo nové video, kterým potěším všechny vyznavače stylu a retro maniaky. Před kameru jsme totiž postavili oblíbený model Django ve zbrusu nové edici RED!

Číst více
Zveřjeněno

Představení novinky 2019 Peugeot Pulsion

V sezóně 2019 se můžeme těšit na žhavou novinku od Peugeotu, která odstartuje novou kategorii skútrů s názvem Urban GT. Model Pulsion nabídne svěží vzhled sportovního ražení, který však nezapomíná ani na pohodlí jezdce, výkonný motor a moderní technologie. Seznamte se blíže!

Číst více
Souhlasím

K ukládání nastavení, měření návštěvnosti a správnému fungování webu využíváme soubory cookies. Souhlasíte s jejich užíváním? Více informací